انیمهدانستنی

هر آن چیزی که باید درمورد انیمه مرده اره ای بدانید! Chainsaw Man

انیمه اقتباسی مورد انتظار مرد اره ای (که توسط تاتسوکی فوجیموتو خلق شده) پاییز امسال یعنی در 19 مهر 1401 منتشر می شود. انیمه داستان پسری به نام دنجی را دنبال می کند که در آستانه مرگ با یک شیطان اره ای ترکیب شده و در نتیجه به نوع جدیدی از شیاطین تبدیل می شود. او برای اینکه جان خود را از دست آژانس شکارچیان شیاطین حفظ کند مجبور به استخدام در همان سازمان مذکور می شود. اگرچه این یک خلاصه داستان ساده است، اما «مرد اره‌ای » به موقعیت های سوررئال‌تر و بیشتری نیز می‌رود، زیرا داستان، سمفونی خشونت و طمع را در زیر لایه یک انیمه‌ی درخشان قرار می دهد. اما برای افرادی که می خواهند وارد دنیای مرد اره ای شوند و همزمان منتظر جوجوتسو کایزن و شیطان کش نیز هستند ، باید بدانند که آیا انیمه خشن مرد اره ای ارزش وقتشان را دارد؟

مرده ای خشن است؟

 یکی از مواردی که متوجه آن خواهید شد این است که داستان و شخصیت آن تا چه حد دارای ابعاد تلخ هستند. مرد اره ای دارای کمدی و جوک های دهه 2000 است که با ترکیب خشونت به چیز عجیب و غریبی بدل شده. اکثر سکانس های اکشن غرق در غم و اندوه هستند و شما در موارد متعدد می توانید متوجه شهامت کاراکتر ها شوید. این نوع از داستان سرایی میخواهد کاراکتر هایش را در کثیف ترین شکل خودشان نشان دهد، چه درحالی که نئشگی یک مست را نشان می دهد و چه زمانی که قتل‌عام فردی را که از درون به بیرون نابود شده است را نمیان میکند. طرفداران انیمه های اکشن با خون و خشونت غریبه نیستند، اما در مقایسه با اکثر انیمه های معمولی ، مرد اره ای کاملاً مملو از خون و بیرون ریختن محتویات بدن است. کسانی که به چنین سکانس های خشنی عادت ندارند ، بهتر است انیمه های سبک تری برای تماشا انتخاب کنند!

تریلر مرد اره ای را تماشا کنید:

اگر هنوز نمی دانید با چه انیمه ای سر و کار دارید ، بهتر است قبل از ادامه مقاله ، تریلر منتشر شده را تماشا کنید! + زیرنویس فارسی اختصاصی

مرده اره ای شونن نیست!

انیمه‌های شونن معمولاً آثار اکشنی هستند که بر ماجراهای یک پسر جوان و گروهی از دوستان او تمرکز می‌کنند که با همکاری هم ، دشمن خود را شکست می دهند. لحن‌های این گونه از انیمه ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد، اما به طور کلی، قهرمان داستان با تلاش خود موانع را پشت سر گذاشته و پایانی خوش را برای روز خود رقم می زند. «مرد اره‌ای »  در حالی که با اغلب آثار شهوانی مطرح شده اخیر در تضاد است ، هیچ شباهتی نیز به Jujutsu Kaisen یا حتی Attack On Titan ندارد. با اینکه که مانگا توسط Shonen Jump منتشر شده، مرد اره ای به سرعت هر پیش زمینه ای که نسبت به آثار معمول Shonen Jump دارید را از بین می برد . این امر باعث می شود که فوراً هرگونه احساس اعتماد یا همبستگی که درایم از میان برداشته شود. دنجی ( کاراکتر اصلی ) به ناچار قدرتمندتر می شود، اما به جای آموزش در مدرسه یا قرار گرفتن در تحت تعلیم یک استاد ماهر اما مهربان، رشد قدرت بدنی او عمدتاً از کشته شدن ، آن هم چندین و چند بار نشات می گیرد. این داستان یک آرک رقابتی نیست، داستان به هیچ کس برای کسب قدرت بیشتر پاداش نمی دهد و در اصل مشارکت همه در داستان به طور دائم به خود آنها نیز آسیب می رساند. در هر صورت، مرد اره ای یک ضد شونن است که همه چیز آرامش بخش و آشنا در مورد این ژانر را از بین می برد.

مرد اره ای چه نوع داستانی دارد؟

حتی در انیمه هایی با اکشن سنگین‌تر، معمولاً احساس امنیت می‌کنید که همه چیز خوب بالاخره پیش می‌رود. برخی از شخصیت‌ها ممکن است بمیرند یا به طور غیرقابل برگشتی تغییر کنند، اما در بیشتر موارد، می‌توانیم مطمئن باشیم که آنها پیروز ظاهر خواهند شد. مرد اره ای از آن نوع انیمه هایی نیست که دوستی بر پلیدی پیروز شود. در حالی که شخصیت ها و روابطشان خیره کننده و قلب داستان را شکل می دهد، داستان سرایی علاقه ای به پاداش دادن به صمیمیت ندارد. افزایش دلبستگی به شخصیت‌ها سلاحی است که داستان نه تنها برای برهم زدن انتظارات، بلکه برای کمک به مضامین بزرگ‌تر آن یعنی عدم کنترل و ناپایداری استفاده می‌کند. ظلم انسان ها و شیاطین در این انیمه به تکه تکه کردن بدن یا شکنجه محدود نمی شود، بلکه شخصیت ها به عمد دچار تلفات روانی یک دیگر می شوند. مهربانی چیزی نیست که داستان به آن پاداش دهد. پیوندی که با درد هنگام از بین رفتن آن ایجاد می شود، پاداش می گیرد.

مرد اره ای وحشیانه است!

انیمه اغلب چه از نظر کمدی یا خشونت به جنبه های پوچ و اغراق آمیز می رود. اما مرد اره ای با آن ها به ظرافت نمی پردازد. همه چیز همیشه در اوج است و با سرعتی سریع حرکت می کند. انیمه خشونت را به کارناوالی وحشتناک تبدیل می کند که نمی توانید از آن فرار کنید. در تاریک ترین لحظاتش کمدی ای سرخوشانه را به سمت شما پرتاب می کند و از وحشت شما لذت می برد. این نوع از داستان می تواند یک بازی ساده مانند Dance Dance Revolution ( یه بازی آرکید که افراد روی پد می رقصند ) به عنوان یک رویداد تهدید کننده زندگی عمل کند. در عین حال ما جهان را چنان محکم از چشمان دنجی می بینیم که دارای هرج و مرجی غیر قابل توضیح است، تمام آن چیزی که ذهن یک پسر نوجوان می تواند از این برخوردهای ویرانگر جهان درک کند. مقیاس وقایع رخ داده و قدرت شیاطین تقریباً خارج از درک ذهن یک پسر نوجوان ( دنجی ) است، بنابراین ما بیش از اینکه درک کنیم چرا این موارد در حال رخ دادند هستند، در ریزه کاری های لحظه به لحظه آن گیر افتاده‌ایم. این به طور ناباورانه ای به حفظ تعلیق کمک می کند، اما برای کسانی که داستان های تمیز تر که در آن همه چیز منطقی باشد را دوست دارند، ممکن است این انیمه برای آن ها نباشد.

مرد اره‌ای، تجربه‌ای خارق‌العاده و شگفت‌انگیز نیز برای خوانندگان مانگا آن نیز هست و از شروع، تقریباً غیرممکن است که چشمتان را از آن برگردانید. این انیمه احتمالاً همان تجربه دیوانه کننده را ارائه می دهد. مطمئناً مرد اره ای سریالی منحصر به فرد است و با در نظر گرفتن انیمه های رو به پخش ، ارزش صبر کردن را دارد!

نومیشن در فضای مجازی نومیشن در روبیکا
منبع
Collider
اپلیکیشن رسمی سایت نومیشن اپلیکیشن نومیشن رو حتما نصب کن!

سینا درویشی

مدیر وب‌سایت نومیشن هستم و حدودا 4 ساله این سایت رو اداره میکنم ، علاقه مند به سینما هستم و در همین عرصه فعالیت هایی در فضای مجازی دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا