دانستنی

سازندگان انیمیشن مرد عنکبوتی در سراسر دنیای عنکبوتی از سبک خاص هر نسخه از جهان های موازی می گویند!

هنگامی که شما قبلاً یکی از خلاقانه ترین انیمیشن های چند سال اخیر (بدون اشاره به تحسین منتقدان و طرفداران) را ساخته اید، چگونه می توانید آن را به یک دنباله مورد انتظار تبدیل کنید؟ طبق گفته‌های فیل لرد و کریس میلر، تهیه‌کنندگان Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)، شما باید به هنرمندان خود دنیای جدیدی برای بازی می‌دهید.

خلاصه‌ی رسمی منتشر شده از اولین قسمت دو دنباله‌ی برنامه‌ریزی‌شده به شرح زیر است:

«دوست خوب محله یعنی مرد عنکبوتی به همراه دوستان بروکلینی اش به جهان های موازی پرتاب میشوند حالا باید به گوئن و تیمی جدیدی از مردان و زنان عنکبوتی بپیوندند تا با دشمنی ورای چیزی که قبلا با آن ها مواجه بودند مبارزه کنند.»

لرد و میلر برنده جایزه اسکار که فیلم های میچل ها در برابر ماشین ها و فیلم لگو را نیز در کارنامه خود دارند، در مصاحبه اخیر به استیون واینتراب از Collider گفتند که دومین بازی جاه طلبانه مایلز مورالس (با صداپیشگی مجدد شامیک مور). مفهوم  “دنیای عنکبوتی” را گسترش می دهد و هر وجه از جهان های موازی سبک منحصر به فرد خود را دارا می باشد.

تماشاگران طعم این موضوع را در اولین نسخه از این انیمیشن چشیدند،آن ها شاهد انبوهی از اسپایدرمن ها از ابعاد مختلف جهان های موازی بر پیش روی مورالس بودند که هر کدام با سبکی متمایز به تصویر کشیده شده اند: از نسخه کارتونی و کلاسیک پیتر پورکر یا اسپایدرهم بگیرید تا نسخه نوآر مرد عنکبوتی با گویندگی نیکولاس کیج که الهام گرفته از آثار قدیمی دهه 30 بود.

«ما نمی‌خواستیم دوباره همان کار پیشین را انجام دهیم.بنابراین، این ایده که ما به جهان های مختلف خواهیم رفت، واقعاً فرصتی را از لحاظ هنری برای مان فراهم می کند تا هر دنیا سبک هنری خاص خود را داشته باشد، و بتوانیم افرادی را از تیم ImageWorks تشویق کنیم تا راهی را ابداع کنند که هر جهان در عین تفاوت حس شدنی باشند. میلر ادامه داد که  “تماشای توسعه این چیزها نفس گیر است، و واقعاً به همین دلیل است که ما به کار کردن  ادامه می دهیم، زیرا درست کردن آن بسیار سخت است.”

در یک کلیپ که ماه گذشته منتشر شد، مایلز مورالس را دقیقا در ادامه نسخه پیشین میبینیم، لحظاتی بعد گوئن استیسی ( با گویندگی هیلی استاینفلد) از طریق یک پورتال ابعادی وارد اتاق مایلز می شود، و بعد در حالی که مرد عنکبوتی را سرگردان در دنیا های موازی می بینیم، با نسخه مرد عنکبوتی 2099 همراه می شود. که در سکانس پس تیتراژ نسخه پیشین با او آشنا شدیم.

فیلم Spider-Man: Across the Spider-Verse (قسمت اول) توسط همان گویندگان قدیمی به همراه عوامل جدید قرار است در 15 مهر 1401 منتشر شود.

نومیشن در فضای مجازی نومیشن در نماشا

سینا درویشی

مدیر وب‌سایت نومیشن هستم و حدودا 4 ساله این سایت رو اداره میکنم ، علاقه مند به سینما هستم و در همین عرصه فعالیت هایی در فضای مجازی دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا