نقد و بررسینقد و بررسی مانگا

معرفی و بررسی مانگای حماسه وینلند-Vinland Saga

این اثر وقایع مربوط به حماسه وینلند در سال ۱۰۱۳ میلادی در انگلستان را شرح می‌دهد زمانی که انگلستان توسط پادشاه دانمارک Sweyn Forkbeard فتح شده‌است. هنگامی که پادشاه سوئین به مرگ نزدیک می‌شود، فرزندانش، شاهزاده هارالد و پرنس کانوت، در مورد جانشینی او به اختلاف می‌افتند. همچنین داستان عناصری را از روایت‌های تاریخی دوره مانند Flateyjarbók، حماسه گرینلندرها و حماسه‌های اریک سرخ در خود دارد.

چرا این مانگا رو دارم معرفی میکنم؟

شاید اولش فکر کنید که این فقط یه مانگا پرخشونت و تاریخیه که یک سری آدم وحشی به جون هم می افتند و هم رو میکشن ولی اصلا اینجوری نیست!این مانگا حاوی احساسات زیادی ه و مانگاکا سعی میکنه مقصود خودش رو توی داستان به ما برسونه و دلایلی رو بیاره که این مانگا رو بخونیم.

شخصیت پردازی

منبع ترجمه: AnimWorld

من خودم به شخصه خیلی با شخصیت پردازی این مانگا حال کردم.اولش فکر میکردم همونی هست که توی انیمه دیدیم ولی…اصلا اینجوری نبود هیچ کارکتری بدون هدف کاری رو انجام نمی داد و همشون یک تفکری رو برای خودشون داشتن.مثل اسکلاد که میخواست شاهزاده کانیوت رو به سلطنت برسونه و برای این کار حتی از جون خودش هم گذشت!مانگاکا توی ۸ جلد تونست شخصیت معمولی مثل تورفین رو که یک بچه معمولی بود رو به یک قاتل تبدیل کمه، که به خاطر گرفتن انتقام خون پدرش قدتمند شد ولی ما هنوز پختگی لازم رو توی تورفین نمیبینم. و همچنین کانیوت که این دو تا کارکتر توی فصل ۲ بهتر میشن ،در کل شخصیت پردازی اوکی بود و نمیشه بهش ایراد بزرگی گرفت

طراحی

طراحی این مانگا نمره ی بالایی میگیره! آرت مانگا به طرز فوق العاده ای زیبا طراحی شده و در کل جوریه که آدم نمیتونه بزنه صفحه بعدی و دوست داره همش صحنه های جذاب این مانگا رو تماشا کنه.توی طراحی خشونت خیلی بالایی نسبت به انیمه میبینیم.طراحی توی فایت ها مخصوصا فایت تورکل با دار و دسته اسکلاد واقعا عالی بود.اگر دنبال یک مانگا هستید که طراحی خوبی داشته باشه قطعا یکی از انتخاب ها وینلند ساگا هست.

حذفیات

اگر بخوایم با انیمه مقایسه کنیم زیاد حذفیات نداره و استدیو تمام تلاشش رو کرد که حذفیات نداشته باشه ولی بازم میگم خشونت توی مانگا خیلی بیشتره برای درک بهتر و دیدن بهتر این اثر باید مانگا رو بخونید ولی خوشبختانه جوری نیست که به داستان انیمه لطمه بزنه!

داستان منطقی بود ؟

قطعا اینطور بود.داستان این مانگا با ذهن شما بازی میکنه که مثلا فلان کارکتر میخواد چیکار کنه یا مقصودش از این حرف زدن چی بود؟مانگاکا اول داستان وقایعی رو به ما نشون داد در ادامه هم اون ها رو نقص نمیکرد و همچنین ممکن بود هر کارکتر واسه هر عملش دلیلی رو بیاره که منطقی به نظر نمیومد یا برعکس ولی اون کار رو جوری انجام میداد که شما رو شگفت زده میکرد.البته بیشتر این مورادی که گفتم رو کارکتر اسکلاد انجام میداد که میشه گفت کامل ترین شخصیت این داستان بود ، حتی خود تورفین بعد مرگش دیووانه شده بود یعنی اسکلاد کارهایی توی داستان کرد که هیچ پادشاه یا کسی نمیتونست.

نقد و بررسی نهایی

طراحی - 90%
شخصیت پردازی - 80%
دنیا سازی - 80%
داستان - 80%
روند داستانی - 75%

81%

فوق العاده

نکات قوت:طراحی بینظیر_شخصیت پزدازی خوب کارکترها_داستان بدون حفره_داستان منطقی نکات منفی:روند کند داستان_و رشد یکم سریع و غیر منطقی کانیوت میتونن از ایرادات این اثر باشن

امتیاز کاربران: 4.63 ( 2 رای)

نومیشن در فضای مجازی نومیشن در روبیکا
اپلیکیشن رسمی سایت نومیشن اپلیکیشن نومیشن رو حتما نصب کن!

roham niknafs

به انیمه و صنعت ژاپن علاقه مند هستم و سعی دارم شما رو با این عرصه جذاب بیش از پیش آشنا کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا